PRZYGOTOWANIE BAZY DANYCH

        Po przeprowadzonym badaniu, czy to w formie ankiety i papierowego kwestionariusza czy też internetowej wersji lub nawet eksperymentu, przychodzi czas na zebranie danych do analizy w formie jednej i zgrabnej bazy danych. Dobrze przygotowana baza danych wraz z dokładnym opisem zmiennych, nadanymi etykietami wartości czy też z określonymi brakami danych jest wymogiem wielu uczelni i promotorów. Nic dziwnego. Brak poprawnej i czytelnej bazy może spowodować problemy na każdym kolejnym etapie pracy. Najbardziej poważnymi konsekwencjami są źle wykonane analizy statystyczne i w ich wyniku sformułowanie nieprawdziwych wniosków. Jeśli pomylisz się podczas tworzenia wskaźników lub rekodowania zmiennych to cała reszta Twoich działań jest skazana na porażkę.

           Stworzenie bazy danych nie jest trudne, a jedynie czasochłonne. Jest ją w stanie wykonać każdy z nas, kto ma na to czas i jest skrupulatny w swoim działaniu. Istnieje kilka możliwości, aby przygotować poprawną bazę danych. Jeżeli masz trochę czasu i cierpliwości, aby wprowadzić dane samodzielnie, a przy okazji nie chcesz wydawać pieniędzy to obejrzyj nasz darmowy film instruktażowy, na którym dokładnie objaśniamy jak należy wykonać poprawną bazę danych. Działaj zgodnie z naszą instrukcją, a w razie kłopotów dzwoń lub pisz do nas po darmową poradę lub wskazówkę! Przy zleceniu nam analizy statystycznej do swojego badania nie musisz obliczać wskaźników samodzielnie. Policzymy je za Ciebie za darmo! W trakcie wieloletniej pracy zebraliśmy już sporą kolekcję kluczy do różnych narzędzi badawczych więc jeśli masz z tym kłopot to napisz do nas!

            Jeżeli brakuje Ci czasu i cierpliwości, boisz się o pomyłkę i wolisz zlecić to komuś innemu to prześlij nam swoje ankiety tradycyjną drogą pocztową lub mailową, a my wprowadzimy je za Ciebie! W przypadku skorzystania z portali internetowych typu moje-ankiety.pl lub ankietka.pl wystarczy, że podasz nam swój login i hasło lub samodzielnie wyeksportujesz bazę danych i wyślesz na naszego maila. Pamiętaj o przesłaniu kluczy lub instrukcji do obliczania wskaźników! Gwarantujemy dokładność i rzetelność. Sami będziemy później pracować na tej bazie, więc tym bardziej zależy nam na jej poprawnym i profesjonalnym wykonaniu.

?