Co z poufnością przekazanych wam informacji i danych?

A co ma być? Materiały, które nam wysyłasz są tylko i wyłącznie Twoje. Udostępniasz nam je tylko w celu realizacji projektu dla Ciebie. Nie będą nam one potrzebne do niczego więcej. Wiem, że Twoje badanie jest dla Ciebie bardzo ważne i “unikatowe”, ale my takich “ważnych baz danych” otrzymujemy kilkadziesiąt dziennie. Gdybym mógł zarabiać na wykorzystywaniu ich w celach innych niż praca na Wasze zlecenie to zapewne już miałbym swoją prywatną wyspę na Atlantyku z perspektywą popijania drinków do końca życia. Nie, nie sprzedajemy nikomu Waszych baz danych, pomysłów na badania, spektakularnych rozwiązań, na które wpadliście itp. Kończąc pracę nad projektem przechowujemy Wasze pliki ok 3 miesiące i po tym czasie usuwamy je zewsząd. Jeśli nasze słowo i nieposzlakowana opinia to dla Ciebie za mało, z ogromną chęcią podpiszemy z Tobą klauzulę o poufności.

Co mam do Was wysłać? Czego potrzebujecie?

Interesują nas wszystkie informacje o Twoim badaniu. Nieważny jest dla nas tylko Twój wstęp teoretyczny. Cała reszta jak najbardziej! Pamiętaj, że im więcej informacji nam udzielisz tym więcej informacji od nas otrzymasz w wiadomości zwrotnej.

Baaaardzo dokładnie wszystko tłumaczymy tutaj: “Idealny mail do statystyka”: https://pogotowiestatystyczne.pl/7915-2/

Najważniejsze elementy to:

1. baza danych (może być w excelu, SPSSie lub programie STATISTICA – nie ma znaczenia)

2. opis metodologii badania (kogo badasz, po co, czym, w jaki sposób?)

3. hipotezy i/lub pytania badawcze

4. klucze do wykorzystanych narzędzi badawczych (chyba, że je mamy – zapytaj nas o to)

5. Twój nr telefonu

6. opis tła projektu (czy to praca dyplomowa czy artykuł, czy masz dobry i szybki kontakt z promotorem, z jakiej uczelni jesteś, jak dużo masz czasu itp.)

Oczywiście jeśli nie masz wszystkich powyższych punktów to nic się złego jeszcze nie dzieje. Wyślij nam to co masz. Jak czegoś będzie nam brakowało lub będzie niejasne to zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie.

Czy mogę negocjować cenę? Jakoś ją obniżyć?

Oczywiście! Możesz to zrobić, ale tylko zabierając z naszych barków część pracy. Nie ma opcji żebyśmy wycenili pełną realizację np. na 600zł, ale jednak po namowach za tą samą pracę postanowimy wziąć 400zł. To byłoby nie fair wobec innych klientów.
Obniżenie ceny ma związek z tak zwaną partycypacyjną formą współpracy. O co chodzi? Chodzi o to, że przy projekcie działamy wspólnie a nie ja samodzielnie bez Twojego udziału. Bardzo często w Waszych projektach liczymy kilkanaście testów t Studenta, kilkadziesiąt korelacji, kilka testów chi kwadrat i np. 10 analiz regresji. Opis całości, odpowiednie zaraportowanie, interpretacja, zapis, narysowanie tabel i wykresów zajmuje “trochę” czasu. Możemy jednak umówić się tak, że opiszemy tylko po 1 teście z każdego rodzaju (1 test t Studenta, 1 korelację, 1 chi kwadrat i 1 regresję) dając Ci tym samym wzór poprawnego raportowania. Do tego oczywiście nagrywamy film instruktażowy, na którym pokazujemy co i jak zrobić, skąd odczytywać oraz jak opisać. Uzbrojony w takie materiały na pewno dasz radę dokończyć projekt. Cały czas możesz liczyć na nasze darmowe wsparcie merytoryczne. Pamiętaj jednak, że to co my zrobilibyśmy w 7 godzin, Ty będziesz robić zapewne 3 dni :)

Bardzo mi się spieszy! Czy mogę dopłacić żeby termin realizacji był krótszy?

Z reguły nie pobieramy opłat za przyspieszenie terminu realizacji. Natłok klientów sprawia, że trzeba zazwyczaj poczekać w małej kolejce. Sama realizacja projektu zajmuje najczęściej nie więcej niż 20 godzin pracy. Bardzo krótko, prawda? To jest czas realizacji, ale liczymy go od pierwszego wolnego terminu. Na ten czeka się zazwyczaj kilka dni (ok 3-10 dni), choć są takie miesiące, w których pracujemy mniej więcej od 6:00 rano do 24:00, 7 dni w tygodniu ale i tak czas ten wynosi 14 dni lub więcej. Zazwyczaj podajemy termin najszybszy jaki tylko istnieje. Jeśli jednak goni Cię termin to nie wahaj się zapytać! Zawsze jest szansa, że nasz pracownik za dodatkową opłatą “wciśnie” Twój projekt do swojego kalendarza, choć niczego nie możemy obiecać ? wszystko zależy od indywidualnej decyzji analityka, który zostanie Ci przydzielony i tego czy jest np. gotowy zarwać noc wykonując dodatkowy projekt.

Kiedy muszę zapłacić za Waszą usługę?

Kiedy chcesz, byle nie później niż 14 dni od otrzymania wglądu do wyników naszej pracy. 
Gdy skończymy realizować Twój projekt otrzymasz od nas maila z plikiem pozwalającym Ci zapoznać się z tym co dla Ciebie przygotowaliśmy. Otrzymasz cały raport, ale będzie on zablokowany do edycji i kopiowania. Raport z pełnym opisem wyników analiz statystycznych w formie w pełni edytowalnej wraz ze wszystkimi plikami roboczymi i omówieniem całości na filmie uzyskasz od razu po dokonaniu płatności.

Co jeśli nie mam jeszcze hipotez? Promotor powiedział "zobaczymy co wyjdzie i wtedy je postawimy"

Choć taka strategia nie jest największą naukową cnotą z jaką mieliśmy do czynienia to wiele osób tak robi. Nie masz hipotez lub pytań badawczych? Spoko. Pamiętaj jednak, że analiza statystyczna ma na celu właśnie przetestowanie postawionych hipotez i udzielenie odpowiedzi na postawione pytania badawcze. One są, nawet jak ich nie ma :) Jako autor badania wiesz mniej więcej jakie związki między zmiennymi Cię interesują. Musisz nas trochę naprowadzić na to czego oczekujesz od wyników. Nie możesz wysłać nam bazy danych i napisać “masz, zrób analizę statystyczną”.

 Jeśli Twój poziom zagubienia się w temacie pracy dyplomowej jest tak duży, że nawet nie wiesz czego chcesz to się tylko nie martw! Pomożemy Ci zbudować hipotezy i określić czego możesz potrzebować, ale nasza ingerencja na tym etapie to “ostateczna ostateczność”.

Mam hipotezy, ale nie wiem czy są poprawne. Możecie je sprawdzić i ewentualnie poprawić?

No jasne :) Tym również się zajmujemy i robimy to dla Was w ramach darmowych konsultacji. Pamiętaj jednak, że:
1. Musimy mieć jakiś fundament – czyli hipotezy. Nie damy rady ich poprawić jeśli wcale ich nie będzie.
2. Poprawimy brzmienie hipotezy oraz jej sens z punktu widzenia analizy statystycznej, ale nie jej sens z punktu widzenia teorii, na gruncie której projektujesz swoje badanie. Jeśli będziesz mieć hipotezę o związku między BMI a samooceną to sprawię, że będzie ona poprawnie sformułowana, ale na pewno nie powiem, że hipoteza jest błędna ponieważ nie mam podstaw (ani teoretycznych ani jakichkolwiek innych) do jej postawienia.

Co od Was otrzymam? Co jest wynikiem Waszej pracy, za który płacę?

Najważniejszy dla Ciebie jest plik w wordzie, który jest po prostu perfekcyjnym raportem z przeprowadzonej analizy statystycznej. Nazywaj go jak chcesz. Czy to sekcją “Results” do artykułu naukowego, czy wzorcowym rozdziałem z wynikami do pracy dyplomowej, czy materiałem, z którego można pobrać pewne elementy i umieścić w prezentacji przed wystąpieniem na konferencji. Wynik naszej pracy to nie samo przeklikanie analiz statystycznych i surowy raport z SPSSa. To tylko pewien krok w drodze do sukcesu. Owym sukcesem i końcem naszych działań jest właśnie pełen opis, interpretacja i poprawne zaraportowanie wyników z ilustracjami w formie tabel i/lub wykresów. Oczywiście do tego dodajemy najczęściej masę innych elementów jak pliki robocze z SPSSa, omówienie wyników i całego raportu na zindywidualizowanym filmie, gratisowe analizy w oddzielnym pliku, opiekę merytoryczna i wiele, wiele więcej. Co jest wliczone w cenę opisujemy w zakładce “ceny” na naszej stronie internetowej: https://pogotowiestatystyczne.pl/ceny/.

Otrzymujesz od nas wszystko co jest potrzebne z punktu widzenia analizy statystycznej o opisu uzyskanych wyników. Ani mniej, ani więcej.

Co zawiera w sobie DARMOWA OPIEKA MERYTORYCZNA po realizacji projektu, o której piszecie?

Wszystko :) … no prawie. Lepiej będzie jednak odpowiedzieć na pytanie czego taka opieka merytoryczna nie zawiera. Są to:
a) Dodatkowe obliczenia, na które się wcześniej nie umawialiśmy. Gdy np. nagle postawisz nowe hipotezy i poprosisz o nowe analizy. Oczywiście z chęcią je dla Ciebie przetestujemy. Pomożemy Ci doprowadzić projekt do końca, ale nowe i dodatkowe hipotezy to kolejne analizy i kolejna wycena naszej pracy. Dopłata zazwyczaj jest symboliczna, ale jest.

b) Poprawki, które wynikają najczęściej z “widzi mi się” promotora, i które możesz nanieść samodzielnie. Np. gdy trzeba będzie usunąć tabelę nr 1, zamienić w tekście “lub” na “albo” czy zmienić wyraz “samoocena” na “ocena własnego jestestwa”. 

c) Korepetycje i szkolenie ze statystyki. Niestety nie możemy w ramach jednej wyceny, która dotyczy realizacji usługi w postaci wykonania dla Was obliczeń wraz z opisem wyników zaspokoić też potrzeby klienta, który pisze “O! Zrobiliście dla mnie analizę regresji. Wyjaśnijcie mi proszę jak ona działa, pokażcie jak ją przeprowadzić w każdym możliwym wariancie, gdzie kliknąć, jak zbudować później samemu poprawne tabele w standardzie APA, opowiedzcie o każdym współczynniku z tabel, które pokazał program statystyczny”. Z samej analizy regresji potrafimy prowadzić weekendowe 16sto godzinne szkolenia. Nie martw się jednak! Gdy Wasze pytania wymagają pisania wielogodzinnego elaboratu w mailu to zamiast przepisywać książki odsyłamy Was do fajnej, przystępnej literatury, która wszystko wyjaśnia a my w ramach darmowych konsultacji jesteśmy do Waszej pełnej dyspozycji gdybyście nie rozumieli czytanych treści. 

Całą resztę otrzymujesz za darmo w pakiecie. Wszystko Ci wyjaśnimy, pomożemy wyciągnąć poprawne wnioski, zrozumieć wyniki, pokażemy jak wykonać niektóre testy statystyczne lub odeślemy Cię do najlepszej literatury na rynku. Będziemy dla Ciebie wsparciem w związku ze wszystkim co dotyczy analizy statystycznej oraz metodologii badań. Dopóki się nie obronisz lub nie opublikujesz artykułu możesz na nas liczyć! Nie wypuścimy Cię nie mając pewności, że doskonale rozumiesz wyniki swoich badań.

Co, gdy już zapłacę, a później będę mieć jakieś pytania, wątpliwości lub potrzebę dokonania poprawek?

Dokonanie płatności nie kończy naszej współpracy. Męcz nas do woli :) Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, o każdej porze dnia i nocy. To jest właśnie ta darmowa opieka merytoryczna, o której piszemy w opisie świadczonych przez nas usług. Masz z nami stały kontakt telefoniczny lub mailowy dopóki nie zakończysz pracy nad projektem (np. dopóki się nie obronisz lub nie opublikujesz artykułu). Wszystko wyjaśnimy, wyprostujemy, rozwiejemy wątpliwości i po prostu sprawimy, że uzyskasz informacje, które są dla Ciebie niezbędne. 

Pamiętaj też, że my raczej nie popełniamy błędów. Tylko gdy się pomylimy to poprawki nanosimy gratis. Jeśli potrzeba naniesienia poprawek wynika z tego, że np. recenzent/promotor ma jakieś swoje inne zdanie na dany temat (najczęściej niezgodne z literaturą i obowiązującymi standardami oraz uargumentowane “tak ma być bo tak chcę”) to oczywiście nie ma mowy o naszym błędzie. Wtedy też poprawek nie nanosimy za darmo. Dodatkowo je wyceniamy i traktujemy jak nowe zlecenie. Oczywiście to jest “ostateczna ostateczność”. Najpierw dostarczamy Wam mnóstwo literatury, która ma udowodnić i być mocnym argumentem na to, że w pracy wszystko jest zrobione tak jak zrobione być powinno. Niestety nie możemy płacić własnym czasem za niekompetencję osób, które oceniają Wasz projekt. 

Gdzie znajduje się hasło do folderu w chmurze z wynikami mojej analizy?

Hasło znajduje się w mailu potwierdzającym dokonanie płatności przesyłanym przez Blue Media. Mail ten wygląda tak:

A co jeśli po dokonaniu płatności, po pewnym czasie okaże się, że promotor ma jakieś uwagi?

Podobnie jak wyżej…

Bez względu na to czy nam zapłacisz czy nie, masz z naszej strony zagwarantowaną darmową opiekę merytoryczną aż do czasu zakończenia prac nad projektem. Nawet jak zgłosisz się do nas po paru miesiącach to i tak możesz na nas liczyć. Rozwiejemy wątpliwości promotora, wszystko wyjaśnimy, naniesiemy poprawki lub udostępnimy Ci literaturę będąca wsparciem dla podjętych przez Ciebie decyzji.
Jako jedyna firma w Polsce:
a) pierwsi zarejestrowaliśmy znak towarowy Pogotowie Statystyczne w Urzędzie Patentowym RP – nie znikniemy z dnia na dzień i nie otworzymy nazajutrz firmy z inną nazwą bo starej nazwie “zepsuliśmy reputację”
b) Posiadamy regulamin serwisu, który dokładnie opisuje to czego mamy prawo wzajemnie od siebie wymagać, na co liczyć oraz jakie są prawa i obowiązki obu stron – jako jedyni działamy zgodnie z prawem (czyt. posiadamy regulamin serwisu)
c) mamy tak wiele NIEANONIMOWYCH opinii na temat jakości świadczonych przez nas usług. – wszyscy je polecają. -> SPRAWDŹ <-

Jeśli to Cię nie przekonuje, że jesteśmy rzetelną i uczciwą firmą to nie możesz być naszym klientem. Firma, która oszukiwałaby swoich klientów nie mogłaby utrzymać się na rynku ponad 12 lat.
Jesteśmy transparentni. Na stronie, którą właśnie odwiedzasz podane są nasze dane teleadresowe, imiona i nazwiska oraz zdjęcia. Wszystko jak na dłoni.

Czy piszecie też dyskusję wyników?

Nie. Nigdy nie pisaliśmy, nie piszemy i pisać nie będziemy. Napisanie dyskusji wyników nie wymaga absolutnie żadnej wiedzy z zakresu statystyki. Będąc bardziej precyzyjnym – żadnej ponad tą, którą przekażemy Wam w trakcie realizacji Waszego projektu.
Naprawdę bardzo namęczyliśmy się żeby napisać dla Was ten instruktaż, z którym dyskusję wyników pisze się ponoć łatwo i przyjemnie: https://pogotowiestatystyczne.pl/dyskusja-wynikow-jak-napisac/

Oczywiście w trakcie wykonywania analiz statystycznych potrafimy zauważyć coś co fajnie jest podkreślić w dyskusji wyników i podsumowaniu. Powiemy Ci o tym na filmie lub napiszemy to w raporcie. Nie martw się. Nic Cię nie ominie :)

Nie odmawiam Wam napisania tego rozdziału z braku chęci niesienia pomocy czy złośliwości. Po prostu dyskusja wyników jest tak subiektywną częścią pracy, że przez myśl nie przeszłoby mi napisanie czegoś za co Wy musielibyście później brać odpowiedzialność i z tego tłumaczyć się na obronie. Tak, właśnie najwięcej pytań na obronie pracy dyplomowej dotyczy dyskusji wyników. Tylko Ty możesz napisać ją poprawnie. Z naszym wpisem na blogu dasz sobie świetnie radę! Opis wyników analizy statystycznej to co innego. To nie jest dyskusja wyników.

Czy mogę zobaczyć jakąś Waszą przykładową pracę?

Podgląd przykładowego projektu znajdziesz tutaj pod sekcją “W GOTOWY OPIS DO PRACY DYPLOMOWEJ LUB ARTYKUŁU NAUKOWEGO” https://pogotowiestatystyczne.pl/opis-wynikow/

Raport specjalnie jest rozmyty ponieważ jest to rzeczywisty projekt zrealizowany lata temu dla jednego z naszych klientów. Nie mamy przykładowych raportów pisanych “po nic” bo nie mamy na to czasu. Od rana do nocy pracujemy tylko na rzecz naszych klientów a ich projektów nie mogę Ci udostępnić do wglądu.
Pamiętaj, że jesteśmy firmą tworzącą raporty z wyników analiz statystycznych od ponad 12 lat. Raport, który od nas otrzymasz będzie tym samym wyglądał tak jak powinien wyglądać. Ani lepiej, ani gorzej.