polecane strony

PO POLSKU

http://www.statsoft.pl/textbook/stathome.htmlinternetowy podręcznik  statsoftu – kopalnia wiedzy z zakresu statystyki, ale napisana miejscami w subiektywnie mało przystępny sposób

 

http://www-users.mat.uni.torun.pl/~joanka/materialy.phptrochę materiałów dydaktycznych – … od Pani Joanny Karłowskiej-Pik

 

http://www.biecek.pl/trochę materiałów dydaktycznych – … od Pana Przemysława Biecka

 

IN ENGLISH

http://faculty.chass.ncsu.edu/garson/PA765/statnote.htmStatNotes (a rolling publication:) – tutaj jest więcej informacji niż ktokolwiek z nas potrzebuje. “Niezliczona” ilość testów a wszystko wyjaśnione krok po kroku w oparciu o surowe raporty z programów do analiz statystycznych- POLECAMY!


http://www.meandeviation.com/materiały od Alana Dixa – “kilka” przydatnych informacji z zakresu statystyki w przyjemnej formie

 

http://stattrek.com/ – StatTrek – hasłem przewodnim jest “Teach yourself statistics”. Kilka lekcji zdecydowanie godnych uwagi.

 

http://www.experiment-resources.com/ –  zarys metodologii badań – niemało jest też o samej statystyce. “Zarys” to prawdopodobnie mylnie wybrane przez nas określenie ;)

 

KURSY STATYSTYKI ONLINE

coursera.org – wiele różnych kursów, po angielsku, za darmo- podstawowe (Statistics One), wprowadzenie do np. data mining (Introduction to Data Science), bardziej specjalistyczne (Data Management in Clinical Research), i mnóstwo innych. Większość wykorzystuje darmowe oprogramowanie statystyczne R.

 

edx.org– kursy z takich uniwersytetów, jak m.in. MIT i Harvard- których chyba nie trzeba nikomu polecać. Raczej zaawansowane.

 

wykłady ze statystyki na NYU– wykłady ze statystyki dla nauk behawioralnych, m. in. dla psychologii, z New York University. Posłuchaj, jak uczą się statystyki za oceanem!

POLECAMY RÓWNIEŻ

>> GUS – nasz stary i poczciwy urząd statystyczny :)

>> MEN – Ministerstwo Edukacji Narodowej … stąd otrzymacie fundusze na badania

>> PAN – polecamy współpracę z PANem … również łatwo o finansowe wsparcie Waszych projektów

————————————————————————————————————————————————