6_150

Witamy serdecznie i na wstępie przepraszamy, że tak szumnie ogłaszany przez nas SUPER-HIPER-MEGA aktywny blog o statystyce jest bodajże najmniej aktywnym blogiem w Polsce. Jest to spowodowane napływającymi do nas projektami analitycznymi, o których realizację nas prosicie. Już od dawna nie napływają one tylko drogą mailową. Już od dawna nie napływają one tylko drzwiami i oknami. Teraz nowy projekt analityczny czai się na nas niemal za każdym rogiem gdy idziemy ulicą. Kiedy otwieramy nową paczkę płatków śniadaniowych tam już znajduje się nowa praca dyplomowa z badaniem i jego wynikami, które musimy poddać analizie statystycznej wraz z opisem. Gdy wychodzimy z domu i zakładamy buty okazuje się, że zamiast sznurówek mamy nowe projekty! Gdy tankujemy samochód nie możemy ruszyć ponieważ zatankowaliśmy cały bak nowymi projektami!

Mimo wszystko prócz samego natłoku projektów sen z powiek spędza nam właśnie nasza znikoma aktywność na blogu. Obiecujemy, że niebawem się to zmieni gdyż do naszego zespołu dołączyło 2 nowych analityków.

Żeby jednak nie tworzyć wpisów pozostawiających Was z pustymi rękami przekazujemy Wam całkiem nowy (i chyba odlotowy) tutorial dotyczący Centralnego Twierdzenia Granicznego (CTG lub z ang. CLT – Central Limit Theorem) oraz Błędu Standardowego (z ang. SE – Standard Error). W tym wydaniu zapoznajemy Was z błędem standardowym średniej. W przyszłości na pewno dowiecie się od nas, że błędów standardowych jest wiele i każdy z nich ma swoje doniosłe znaczenie dla wyników generowanych przez SPSS.

Miłego seansu ;)  ——> LINK 

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=xF-7aEWT6c8[/tube]