CZYNNIK MIĘDZYOBIEKTOWY

CZYNNIK MIĘDZYOBIEKTOWY

Czynnik międzyobiektowy – pojęcie związane z analizą wariancji w schemacie międzyosobowym lub mieszanym; zmienna, przy której pomocy grupujemy badanych (lub zebrane dane) ze względu na jakąś cechę/kategorię, spodziewając się tym samym uzyskania różnic międzygrupowych w zakresie innej badanej cechy/zjawiska.

Przykład: jeśli interesuję Cię, czy kobiety są bardziej empatyczne od mężczyzn, to wykonując takie badanie (pomiar poziomu empatii w grupie kobiet i w grupie mężczyzn) twoim czynnikiem międzyobiektowym (a tym samym zmienną niezależną) jest właśnie płeć; gdybyś zaś zadawał/a sobie pytanie, czy osoby uczestniczące w kursie szybkiego czytania faktycznie czytają szybciej od tych, którzy na takim kursie nie byli, to wówczas twoim czynnikiem międzyobiektowym jest uczestnictwo w kursie szybkiego czytania (uczestniczył vs. nie uczestniczył); pamiętaj, że czynnik międzyobiektowy może obejmować więcej niż dwie grupy/kategorie – mógłbyś zatem zrobić badanie, w którym wśród osób z niebieskimi lub szarymi lub zielonymi oczami (kolor oczu stanowi wtedy czynnik międzyobiektowy) badałbyś poczucie własnej atrakcyjności.

 

Konsultacje w naszej firmie są zawsze darmowe. Zadaj nam jakiekolwiek pytanie a odpowiedź uzyskasz najczęściej już po kilku godzinach. 

– KLIKNIJ TUTAJ A STATYSTYKA PRZESTANIE BYĆ DLA CIEBIE PROBLEMEM –

ANALIZA STATYSTYCZNA DO PRACY MAGISTERSKIEJ, STATYSTYKA DO DOKTORATU, OPRACOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim czym trzeba. Zobacz co piszą o nas Ci, którzy skorzystali z naszej pomocy https://www.facebook.com/pogotowiestatystyczne/reviews/

Dołącz do kilku tysięcy zadowolonych klientów. 

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl 

tel: 501 599 278

 KRÓTKIE TERMINY / KONKURENCYJNE CENY / NAJWYŻSZA JAKOŚĆ