WSPÓŁCZYNNIK VIF

WSPÓŁCZYNNIK VIF

Współczynnik wariancji inflacji (VIF) – obliczany w toku analizy regresji liniowej wskaźnik, którego wartość pozwala określić czy dany predyktor nie jest skorelowany z innymi predyktorami w modelu. VIF równe 1 oznacza brak współliniowości predyktorów. W przypadku, gdy VIF osiąga wartość < 4 (w literaturze można spotkać także kryteria < 3 bądź < 5) można założyć brak współliniowości predyktorów w modelu, natomiast gdy wartość współczynnika mieści się w zakresie 4-10, należy mieć na uwadze możliwość występowania współliniowości między predyktorami. Dla VIF przyjmującego wartość powyżej 10, zakłada się występowanie silnej współliniowości prektytorów. W takim przypadku należy dokonać korekty analizowanego modelu, np. poprzez usunięcie jednego z predyktorów z wysokim VIF bądź zastosowanie regresji grzbietowej.

 

 

Konsultacje w naszej firmie są zawsze darmowe. Zadaj nam jakiekolwiek pytanie a odpowiedź uzyskasz najczęściej już po kilku godzinach. 

– KLIKNIJ TUTAJ A STATYSTYKA PRZESTANIE BYĆ DLA CIEBIE PROBLEMEM –

ANALIZA STATYSTYCZNA DO PRACY MAGISTERSKIEJ, STATYSTYKA DO DOKTORATU, OPRACOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim czym trzeba. Zobacz co piszą o nas Ci, którzy skorzystali z naszej pomocy https://www.facebook.com/pogotowiestatystyczne/reviews/

Dołącz do kilku tysięcy zadowolonych klientów. 

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl 

tel: 501 599 278

 KRÓTKIE TERMINY / KONKURENCYJNE CENY / NAJWYŻSZA JAKOŚĆ