WSPÓŁLINIOWOŚĆ

WSPÓŁLINIOWOŚĆ

Współliniowość – liniowy związek między predyktorami w analizie regresji liniowej. Jego występowanie jest niewskazane, gdyż sprawia, iż predyktory umieszczone w jednym modelu nie wyjaśniają wariancji zmiennej zależnej na tyle, na ile mogły by, gdyby znalazły się w oddzielnych modelach. Taka sytuacja sprawia, że w modelu znajdują się zbędne informacje. Współliniowość najczęściej szacowana jest przez dwa parametry: wskaźnik tolerancji i VIF.

Przykład: Chcemy utworzyć model regresji wyjaśniający ryzyko występowania chorób serca wprowadzając predyktory: wzrost i masę ciała. Może się okazać, że zmienna masa ciała będzie nieistotnym statystycznie predyktorem, gdyż “odbierze” jej siłę przewidywania zmienna wzrost (bo wzrost i masa ciała zazwyczaj są skorelowane).

 

 

Konsultacje w naszej firmie są zawsze darmowe. Zadaj nam jakiekolwiek pytanie a odpowiedź uzyskasz najczęściej już po kilku godzinach. 

– KLIKNIJ TUTAJ A STATYSTYKA PRZESTANIE BYĆ DLA CIEBIE PROBLEMEM –

ANALIZA STATYSTYCZNA DO PRACY MAGISTERSKIEJ, STATYSTYKA DO DOKTORATU, OPRACOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim czym trzeba. Zobacz co piszą o nas Ci, którzy skorzystali z naszej pomocy https://www.facebook.com/pogotowiestatystyczne/reviews/

Dołącz do kilku tysięcy zadowolonych klientów. 

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl 

tel: 501 599 278

 KRÓTKIE TERMINY / KONKURENCYJNE CENY / NAJWYŻSZA JAKOŚĆ