NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA

Te warsztaty odbędą się lada dzień. Nie zwlekaj i zarejestruj się jak najszybciej.

KOLOKWIUM ZE STATYSTYKI - dwuczynnikowa ANOVA i analiza regresji

termin: środa 14.06.2017 r. o godzinie 20:00

cena: 0 zł (słownie: zero złotych i zero groszy)

Na tych zajęciach będziemy rozwiązywać próbne zadania, które spotkać można na kolokwium. Są one kierowane w szczególności do studentów SWPSu choć odnajdą się na nich wszyscy, którzy na kolokwium muszą korzystać z programu SPSS (PS Imago) a nie liczyć przeróżne testy “na piechotę”. Zajęcia potrwają ok 2 godziny. Program tego kolowkium koncentruje się na dwuczynnukowych analizach wariancji w schemacie dla prób zależnych, niezależnych i mieszanych oraz analizach regresji z jednym i wieloma predyktorami.

EGZAMIN ZE STATYSTYKI - PYTANIA Z OMÓWIENIEM

termin: 19.01.2018 od godz. 18:30 do 21:30 (+/- 15 min)

cena: 90 zł (30zł za godzinę zajęć)

Na tych zajęciach przerobimy ok 30-40 pytań, które dotyczą najbardziej popularnych zagadnień ze statystyki podstawowej na Uniwersytecie SWPS i nie tylko. Z uwagi na powyższe, pytania związane z tymi zagadnieniami występują na egzaminie z największą częstotliwością. Omówimy sobie wszystkie poprawne odpowiedzi, ale również sporo uwagi poświęcimy odpowiedziom niepoprawnym. Wszystkie pytania, które omówimy pochodzą z poprzednich lat.

– STĄD – możesz ściągnąć kilka pytań, które pojawią się na webinarze.
… i STĄD też :)

Zadania będą dotyczyć przede wszystkim wieloczynnikowej analizy wariancji, testów nieparametrycznych, jednoczynnikowej analizy wariancji, analizy regresji i kilku innych testów, które poznajecie podczas przygody ze statystyką.  

kolokwium próbne - STATYSTYKA PODSTAWOWA

*NOWE ZADANIA, KTÓRYCH JESZCZE NIE BYŁO*

termin: 11.01.2018  godz. 18:00 – 20:00

cena: 60zł (30zł za godzinę)

Bez mocnych podstaw trudno radzić sobie na kolejnych etapach. Dlatego tak wiele uwagi przywiązujemy szczególnie do wyjaśniania zagadnień, które pojawiają się  podczas pierwszego kursu ze statystyki na SWPSie. W gąszczu tych wszystkich nowych pojęć, miar, statystyk i czasami też wzorów można się pogubić. Jako psychologowie doskonale coś o tym wiemy. Najlepszą formą nauczania, która najefektywniej zbliża Was do sukcesu na kolokwium jest po prostu rozwiązywanie jak największej liczby zadań, które pojawią się na nim. Program zajęć będzie obejmował między innymi:

* wykonywanie przeróżnych operacji na bazach danych

* testy t Studenta dla prób zależnych i niezależnych oraz ich nieparametryczne odpowiedniki

* analizy korelacji oraz testy chi kwadrat

dwuczynnikowa ANOVA

termin: 05.01.2018

cena: 60zł minus 10zł z kuponem rabatowym “statystykabywaspoko”

Na tych zajęciach przerobimy bardzo dokładnie temat dwuczynnikowej analizy wariancji dla prób niezależnych w schemacie 2×2. Ta właśnie analiza występuje praktycznie zawsze na kolokwium bez względu  kto prowadzi zajęcia. Głównym celem warsztatu będzie rozwiązanie TEJ PRACY DOMOWEJ.  

kolokwium próbne - STATYSTYKA ZAAWANSOWANA

termin: 28.11.2017  godz. 18:00 – 20:00

cena: 60zł (30zł za godzinę)

Całe zajęcia będą polegały na rozwiązywaniu zadań, które będą obecne na najbliższym kolokwium ze statystyki zaawansowanej na Twojej uczelni. Wyjaśnimy Wam krok po kroku jak poprawnie wykonać każde zadanie, dlaczego dany sposób jest poprawny, a inny niepoprawny, jak zinterpretować uzyskane wyniki oraz jak zapisać je zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w treści zadania. Będziecie mogli zapytać o wszystko, co jest dla Was niejasne, a ja osobiście dokładnie odpowiem na pytania i wyjaśnię dlaczego jest właśnie tak, a nie inaczej :) Program zajęć będzie obejmował:

* jednoczynnikową analizę wariancji dla prób niezależnych

* dwuczynnikową analizę wariancji dla prób niezależnych

* analizę regresji

Zajęcia dedykowane są w szczególności studentom SWPS oraz innych uczelni, na których wykorztuje się pakiet IBM SPSS (lub PS Imago). 

EGZAMIN ZE STATYSTYKI - PRZYKŁADOWE PYTANIA Z OMÓWIENIEM

termin: 24.02.2017 od godz. 18:30 do 21:30 (+/- 15 min)

cena: 90 zł (30zł za godzinę zajęć)

Na tych zajęciach przerobimy ok 30-40 pytań, które dotyczą najbardziej popularnych zagadnień ze statystyki zaawansowanej na Uniwersytecie SWPS. Z uwagi na powyższe, pytania związane z tymi zagadnieniami występują na egzaminie z największą częstotliwością. Omówimy sobie wszystkie poprawne odpowiedzi, ale również sporo uwagi poświęcimy odpowiedziom niepoprawnym. Wszystkie pytania, które omówimy pochodzą z poprzednich lat z SWPS, ale omówię te z ostatniego egzaminu Ścibora-Rylskiego.

– STĄD – możesz ściągnąć kilka pytań, które pojawią się na webinarze.

Zadania będą dotyczyć przede wszystkim wieloczynnikowej analizy wariancji, testów nieparametrycznych, jednoczynnikowej analizy wariancji, analizy regresji i kilku innych testów, które poznajecie w drugim semestrze przygody ze statystyką.  

ZAPLANOWANE ZAJĘCIA

Te warsztaty są dopiero w planach. Poinformujemy Cię o terminie.

NA CHWILĘ OBECNĄ BRAK JEST ZAPLANOWANYCH ZAJĘĆ

ZAJĘCIA NA ŻĄDANIE

Napiszcie do nas i zaproponujcie temat kolejnych zajęć. Stworzymy je specjalnie dla Was.


Czy jesteś jedyną osobą na roku, która potrzebuje pomocy ze statystyki? Nie sądzę. 

Dlaczego w takim razie korzystasz z indywidualnych lekcji kosztujących 50-70 a nawet 100 zł za godzinę zajęć skoro możesz dołączyć do grupy innych towarzyszy niedoli i obniżyć koszty kilkukrotnie? Korepetycje ze statystyki mogą odbywać się w zaciszu Twojego domu bez potrzeby dojazdu gdziekolwiek.

Najczęściej spotykane scenariusze to:

  1. Mieliśmy zajęcia ze statystyki, ale nie zrozumieliśmy kilku kwestii. Nie wystarczyło czasu, skupienia, cierpliwości prowadzącego. Z tych zajęć będzie kartkówka, quiz lub po prostu wiedza zostanie sprawdzona w końcu na kolokwium. Chcę to dobrze zrozumieć i przećwiczyć pod okiem wykwalifikowanej osoby z doświadczeniem
  2. Mamy do rozwiązania zadanie domowe lub quiz. Większość z nas ma z tym problemy, a nawet jak ktoś zrobił je z łatwością to nie jest pewien poprawności rozwiązania. Fajnie byłoby przerobić zadanie krok po kroku tłumacząc co kliknąć, gdzie spojrzeć i jak opisać oraz zinterpretować
  3. Już niedługo kolokwium ze statystyki. Przerabialiśmy na zajęciach jakieś przykłady, próbne zadania, ale wszystko działo się zbyt szybko. Na zajęciach nawet wydawało mi się, że wszystko rozumiem, ale po kilku dniach okazało się, że jest inaczej. Dobrze byłoby przećwiczyć kilka lub nawet kilkanaście zadań by mieć pewność, że się zaliczy koło.
  4. Egzamin ze statystyki i metodologii tuż tuż. Mamy masę pytań z poprzednich lat, ale część jest bez odpowiedzi, część ktoś przerobił błędnie, a część ponoć jest dobrze. Ponoć. Czy nie ma kogoś, kto mógłby przerobić z nami te zadania i wyjaśnić dlaczego ta odpowiedź jest poprawna a nie inna?

W tym miejscu pojawia się Pogotowie Statystyczne i rozwiązanie o najlepszym stosunku ceny do jakości. Korepetycje ze statystyki on-line w formie webinariów.


JAK TO DZIAŁA?


1. Piszesz do nas maila wyjaśniając czego potrzebujesz (np. “Cześć. Mamy do zrobienia pracę domową. Popytałam w grupie i okazuje się, że 80% osób nie jest pewnych czy robi ją dobrze. Możecie pomóc?” lub “Hej. Za tydzień mamy kolokwium ze statystyki – kurs podstawowy. Mamy próbne kolokwium od prowadzącego i chcemy je przerobić krok po kroku z kimś kompetentnym by mieć stuprocentową pewność poprawności odpowiedzi. Chcemy poćwiczyć do oporu i wszystko zrozumieć.” )

2. Wysyłasz do nas informację o tym z jakiej uczelni jesteś, z kim masz zajęcia oraz wysyłasz materiały jakimi tylko dysponujesz.

3. Umawiamy się wspólnie na dogodny termin. Pamiętaj, że pracujemy 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę zatem możemy prowadzić zajęcia w środku dnia jak również od 20:00 do 23:00.

4. Przeprowadzamy zajęcia i wszyscy są zadowoleni :)
Tutaj znajdziesz dowody na to, że naprawdę dobrze wykonujemy swoją pracę: https://www.facebook.com/pogotowie.spss/reviews


KTO PROWADZI ZAJĘCIA?


W zespole Pogotowia Statystycznego pracują głównie psychologowie będący absolwentami między innymi takich uczelni jak SWPS (z różnych wydziałów w całej Polsce) UW, UG, UAM czy UKSW. Na pewno zajęcia zostaną poprowadzone przez osobę, która zna specyfikę Twojej uczelni i preferencje Waszych wykładowców. Na pewno nie będzie to osoba “z przypadku”, która miała po prostu dobrą ocenę ze statystyki tylko ktoś z wieloletnim doświadczeniem zarówno w zakresie analizy statystycznej w badaniach naukowych jak również w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Pogotowie Statystyczne

Paweł Iwankowski

ul. prof. Stefana Hausbrandta 34/88

80-126 Gdańsk

NIP: 741 20 32 970 REGON: 280490493

tel: 501 599 278

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl

www.pogotowiestatystyczne.pl

Numer rachunku bankowego
Idea Bank SA
71 1950 0001 2006 6141 6718 0001