Na podstawie analizy korelacji przy użyciu współczynnika r Pearsona między tym co nowe, a tym co stare dostrzec można dodatni choć stosunkowo słaby związek, r(460) = 0,25; p < 0,001. Jeśli ostatnio działo się dobrze to w kolejnym roku też nie będzie źle. Jeśli jednak w mijającym roku nie było rewelacji to trzeba się ostro wziąć do roboty, ale nie martw się ponieważ to co stare wyjaśnia tylko 6,3% wariancji tego co nowe. Ponad 93% zmienności tego co spotka Cię w nadchodzącym roku jest zdeterminowane innymi czynnikami niż to co już się stało w przeszłości! :) No dobra. Koniec żartów.

Dziękujemy Wam, że byliście z nami w tym roku jak i we wszystkich poprzednich. Zaufanie jakim nas darzycie jest dla nas bardzo ważne. Napędza nas do działania. Dlatego z dnia na dzień i tym samym z roku na rok stajemy się coraz lepsi.

W 2016 rozwój Pogotowia Statystycznego to między innymi:

1. Stworzyliśmy kilka przydatnych tutoriali i wpisów na blogu. W tym cieszący się niesłabnącą popularnością post dotyczący tego jak napisać poprawnie wyczerpującą dyskusję wyników: https://pogotowiestatystyczne.pl/dyskusja-wynikow-jak-napisac/ 
2. Do naszej firmy dołączyły 3 nowe osoby i tym samym zespół Pogotowia Statystycznego liczy już 5 pracowników, którzy są dla Was dostępni od rana do późnych godzin nocnych przez 365 dni w roku
3. Nawiązaliśmy współpracę z kilkoma nowymi uczelniami przez co wzrosła liczba promotorów polecających nasze usługi oraz pracowników naukowych, którym liczymy wyniki do publikacji
4. Uruchomiliśmy webinaria dzięki którym będziemy Was uczyć statystyki zupełnie za darmo lub za tak śmieszne stawki jak 10-30zł za godzinę zajęć.
4. Łącznie zrealizowaliśmy ok 560 projektów statystycznych do prac dyplomowych i artykułów naukowych
5. Uratowaliśmy serwis Laerd (https://statistics.laerd.com/) wskazując pewien bardzo poważny błąd na ich stronie oraz dając instrukcję jak go poprawić. O tej historii będziemy pisać niebawem na naszym blogu.
6. … byłoby tego więcej, ale w sumie nie ważne co było. Ważne co dopiero będzie!

W nadchodzącym roku 2017 szykuje się kilka zmian oraz nowych projektów statystycznych i metodologicznych. Większość z nich to niespodzianka oraz gwóźdź do trumny dla naszej konkurencji (tej nieuczciwej wobec Was lub/i niekompetentnej) dlatego wolimy nie ujawniać szczegółów. Na pewno:

1. Będziemy bardzo intensywnie rozwijać sferę webinariów. Chcemy prowadzić cykliczne, darmowe zajęcia, na których nauczymy Was wszystkiego co powinniście wiedzieć by zdać egzamin, kolokwium lub policzyć i opisać wyniki swojej pracy dyplomowej.
2. Nazwa naszej firmy zmieni się … choć wcale się nie zmieni :) To niespodzianka dzięki której już nigdy nie traficie na oszustów podszywających się pod naszą markę.
3. Przenosimy skrzynki mailowe do https://protonmail.com/pl/
Dzięki temu wszystkie Wasze dane będą chronione w cyfrowej twierdzy. Protonmail to prawdziwy czad w sferze zabezpieczeń więc robiąc analizy statystyczne dla Hillary Clinton klientka nie będzie musiała martwić się o jakikolwiek wyciek danych. Wy też nie!
4. Uruchamiamy możliwość dokonywania błyskawicznych płatności poprzez tpay.pl
5. Stworzymy dla Was świetny kalkulator, który na naszej stronie internetowej będzie liczył dla Was coś, czegoś prawie wszyscy potrzebujecie, ale nie liczy tego SPSS. Dlatego nikt tego nie ma a promotorzy przymykają oko na ten fakt :) To będzie prawdziwy odjazd wzbogacający Wasze prace dyplomowe!
6. Oczywiście prócz powyższych punktów stworzymy dla Was nowe wpisy na blogu, nowe tutoriale oraz postaramy się w końcu dopracować nasz słowniczek statystyczny by nie było tam pusto jak …. na pustyni :) Ponadto powoli zaczynamy pracować nad internetowym podręcznikiem statystycznym, który będzie wymiatał … dosłownie i w przenośni :)
Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy. Życzymy Wam i sobie wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Dużo zdrowia, inspiracji, wiary w siebie, motywacji, determinacji i doskonałego zarządzania czasem by zrealizować wszystko co tylko zaplanowaliśmy :)

Niech nadchodzący rok 2017 będzie dla Was najlepszym dotychczasowym. Istotnie statystycznie na poziomie p < 0,001.