fbpx

Słownik

START | EDUKACJA | SŁOWNIK | Andy Field

Andy Field

Andy Field to brytyjski statystyk i wykładowca. Aktualnie wykłada na Uniwersytecie Sussex. Field specjalizuje się przede wszystkim w metodach badawczych ilościowych, big data, języku programowania R, a także oprogramowaniu do statystycznej analizy danych SPSS. Wydał kilka książek szeroko wykorzystywanych współcześnie do nauki statystyki, takich jak “Discovering Statistics Using IBM SPSS Statistics: and Sex and Drugs and Rock ‘N’ Rolloraz “An Adventure in Statistics: The Reality Enigma. Pozycje te są często polecane studentom statystyki ze względu na swobodny, luźny styl, ale także wysoką wartość merytoryczną.

Andy Field słynie ze swojego talentu do tłumaczenia skomplikowanych zagadnień w prosty, przystępny dla studentów sposób. W brytyjskim środowisku naukowym powszechnie nazywany jest “Harrym Potterem nauk społecznych” – a to dlatego, że uczniowie przepadają za nim tak, jak za bohaterem powieści J.K.Rowling. Wyjątkowy styl uczenia sprawił, że w 2010 roku otrzymał nagrodę National Teaching Fellowship, przyznawaną nauczycielom i studentom za świetne wyniki nauczania. Aktualnie pola badawcze Andy’ego Fielda obejmują problemy psychiczne brytyjskiego społeczeństwa, rozwój dzieci i osiągnięcia matematyczne.

Poza pozycjami książkowymi polecamy również kanał na YouTube Andy’ego Fielda na którym obejrzeć można prowadzone przez niego wykłady.

COFNIJ

wróć do spisu wszystkich pojęć

Podziel się wiedzą

z innymi

Opinie Klientów

Co o nas sądzą?

Współpracowaliśmy

między innymi z:

Nasi partnerzy