EFEKT GŁÓWNY

EFEKT GŁÓWNY

Efekt główny – w wieloczynnikowej analizie wariancji, odnosi się do różnic między średnimi zmiennej zależnej, w zależności tylko od jednej zmiennej niezależnej.

Przykładowo, wykonując dwuczynnikową analizę wariancji 2 x 2 (płeć x miejsce zamieszkania), mam do czynienia z dwoma efektami głównymi – efektem głównym płci i miejsca zamieszkania. W efekcie głównym płci, mierzymy różnice między kobietami i mężczyznami, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. W efekcie głównym miejsca zamieszkania, mierzymy różnice między np. osobami ze wsi i z miasta, niezależnie od płci.

Wyniki efektów głównych są interpretowane podobnie jak w przypadku jednoczynnikowej analizy wariancji.

Wyniki analizy uwzględniającej wszystkie (w tym przypadku dwie) zmienne niezależne jednocześnie uwzględnianie są w efektach interakcji.

Konsultacje w naszej firmie są zawsze darmowe. Zadaj nam jakiekolwiek pytanie a odpowiedź uzyskasz najczęściej już po kilku godzinach. 

– KLIKNIJ TUTAJ A STATYSTYKA PRZESTANIE BYĆ DLA CIEBIE PROBLEMEM –

ANALIZA STATYSTYCZNA DO PRACY MAGISTERSKIEJ, STATYSTYKA DO DOKTORATU, OPRACOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim czym trzeba. Zobacz co piszą o nas Ci, którzy skorzystali z naszej pomocy https://www.facebook.com/pogotowiestatystyczne/reviews/

Dołącz do kilku tysięcy zadowolonych klientów. 

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl 

tel: 501 599 278

 KRÓTKIE TERMINY / KONKURENCYJNE CENY / NAJWYŻSZA JAKOŚĆ