EFEKT INTERAKCJI

EFEKT INTERAKCJI

Efekt interakcji – w wieloczynnikowej analizie wariancji oznacza jednoczesny wpływ kilku zmiennych niezależnych na zmienną zależną. Występowanie istotnego efektu interakcji oznacza, że wpływ jednego czynnika (zmiennej niezależnej) na zmienną zależną jest różny na poszczególnych poziomach innego czynnika.

Przykładowo – badano poziom inteligencji u kobiet i mężczyzn, zamieszkujących wieś lub miasto. Analiza wykazała, że efekty główne płci i miejsca zamieszkania są nieistotne statystycznie. Oznacza to, że nie odnotowano różnic w poziomie inteligencji pomiędzy mężczyznami i kobietami (niezależnie od miejsca zamieszkania) oraz między osobami zamieszkującymi miasto i wieś (bez względu na płeć). Jednakże, może się okazać, że jednocześnie występuje istotna statystycznie różnica pomiędzy kobietami i mężczyznami, ale tylko w mieście, a na wsi już nie – to nazywamy efektem interakcji.

Konsultacje w naszej firmie są zawsze darmowe. Zadaj nam jakiekolwiek pytanie a odpowiedź uzyskasz najczęściej już po kilku godzinach. 

– KLIKNIJ TUTAJ A STATYSTYKA PRZESTANIE BYĆ DLA CIEBIE PROBLEMEM –

ANALIZA STATYSTYCZNA DO PRACY MAGISTERSKIEJ, STATYSTYKA DO DOKTORATU, OPRACOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim czym trzeba. Zobacz co piszą o nas Ci, którzy skorzystali z naszej pomocy https://www.facebook.com/pogotowiestatystyczne/reviews/

Dołącz do kilku tysięcy zadowolonych klientów. 

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl 

tel: 501 599 278

 KRÓTKIE TERMINY / KONKURENCYJNE CENY / NAJWYŻSZA JAKOŚĆ