ZMIENNA NIEZALEŻNA

ZMIENNA NIEZALEŻNA

Zmienna niezależna (zmienna wyjaśniająca) – zmienna, którą kontrolujemy i której związek/wpływ ze zmienną zależną chcemy wykazać.

W przypadku badań eksperymentalnych podział na zmienną zależną i niezależną jest jasny. W eksperymencie zmienną niezależną jest zwykle przydział do grupy związany z manipulacją eksperymentalną, który ma wpływać na poziom mierzonej właściwości (zmiennej zależnej)

W przypadku badań korelacyjnych podział na zmienną zależną i niezależną jest umowny, wiele źródeł podaje, że takie ich określanie jest błędem. Niemniej, czasami w analizie korelacji traktuje się te zmienne tak, jak gdyby wprowadzane były do modelu regresji, uważając predyktory za zmienne niezależne, a zmienną wyjaśnianą, jako zależną.

Konsultacje w naszej firmie są zawsze darmowe. Zadaj nam jakiekolwiek pytanie a odpowiedź uzyskasz najczęściej już po kilku godzinach. 

– KLIKNIJ TUTAJ A STATYSTYKA PRZESTANIE BYĆ DLA CIEBIE PROBLEMEM –

ANALIZA STATYSTYCZNA DO PRACY MAGISTERSKIEJ, STATYSTYKA DO DOKTORATU, OPRACOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim czym trzeba. Zobacz co piszą o nas Ci, którzy skorzystali z naszej pomocy https://www.facebook.com/pogotowiestatystyczne/reviews/

Dołącz do kilku tysięcy zadowolonych klientów. 

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl 

tel: 501 599 278

 KRÓTKIE TERMINY / KONKURENCYJNE CENY / NAJWYŻSZA JAKOŚĆ