PRÓBA

PRÓBA

Próba – zbiór obserwacji, który poddajemy analizie i na podstawie którego uogólniamy uzyskane wyniki na całą populację. Przykładowo, badając różnicę między kobietami i mężczyznami w zakresie samooceny, celem nie jest sprawdzenie czy wyniki dla badanej próby są różne, ale na podstawie zebranych wyników oszacowanie, czy ogólnie rzecz biorąc, występuje różnica między płciami (czyli między dwoma populacjami – kobiet i mężczyzn). W tym celu, na podstawie zebranych danych dokonujemy oszacowania (estymacji) wyników na populację. W testach różnic mamy do czynienia z estymacją przedziałową, gdzie na podstawie przedziałów ufności wyliczamy wartość istotności statystycznej, która pozwala nam na oszacowanie, upraszczając – prawdopodobieństwa tego, na ile nasze dane odzwierciedlają zakładane różnice. W przypadku testów różnic dla prób niezależnych, w celu precyzyjnego oszacowania rozkładu wyników w populacjach, zgodnie z centralnym twierdzeniem granicznym zwykle zakłada się, że powinniśmy zebrać minimum 30 obserwacji w danej podgrupie.

Konsultacje w naszej firmie są zawsze darmowe. Zadaj nam jakiekolwiek pytanie a odpowiedź uzyskasz najczęściej już po kilku godzinach. 

– KLIKNIJ TUTAJ A STATYSTYKA PRZESTANIE BYĆ DLA CIEBIE PROBLEMEM –

ANALIZA STATYSTYCZNA DO PRACY MAGISTERSKIEJ, STATYSTYKA DO DOKTORATU, OPRACOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim czym trzeba. Zobacz co piszą o nas Ci, którzy skorzystali z naszej pomocy https://www.facebook.com/pogotowiestatystyczne/reviews/

Dołącz do kilku tysięcy zadowolonych klientów. 

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl 

tel: 501 599 278

 KRÓTKIE TERMINY / KONKURENCYJNE CENY / NAJWYŻSZA JAKOŚĆ