TEST LEVENE’A

TEST LEVENE’A

Test Levene’a – test, którego zadaniem jest ocena czy wariancja w naszym zbiorze danych jest równa w zakresie analizowanych przez nas grup. Metoda ta testuje hipotezę zerową wskazującą na równość wariancji. Zatem jeżeli wartości istotności testu Levene’a uzyskuj jest mniejsza niż p < 0,05 to oznacza, wtedy uznajemy wariancje za niejednorodne (heterogeniczne), tj. występują różnice między wariancjami w porównywanych grupach. Natomiast w przypadku nieistotnego statystycznie wyniku (p > 0,05), przyjmujemy założenie o homogeniczności wariancji.

Test Levene’a jest wykonywany standardowo przed wykonaniem obliczeń przy użyciu parametrycznych testów średnich – t Studena dla prób niezależnych oraz jednoczynnikowej analizie wariancji, ponieważ jednorodność wariancji jest ich istotnym założeniem. Jeśli wynik test Levene’a jest istotny statystycznie wykorzystujemy jedną z dostępnych “poprawek” na wynik.

 

 

Konsultacje w naszej firmie są zawsze darmowe. Zadaj nam jakiekolwiek pytanie a odpowiedź uzyskasz najczęściej już po kilku godzinach. 

– KLIKNIJ TUTAJ A STATYSTYKA PRZESTANIE BYĆ DLA CIEBIE PROBLEMEM –

ANALIZA STATYSTYCZNA DO PRACY MAGISTERSKIEJ, STATYSTYKA DO DOKTORATU, OPRACOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

Zajmiemy się dla Ciebie wszystkim czym trzeba. Zobacz co piszą o nas Ci, którzy skorzystali z naszej pomocy https://www.facebook.com/pogotowiestatystyczne/reviews/

Dołącz do kilku tysięcy zadowolonych klientów. 

mail: info@pogotowiestatystyczne.pl 

tel: 501 599 278

 KRÓTKIE TERMINY / KONKURENCYJNE CENY / NAJWYŻSZA JAKOŚĆ